Čivava

Tělesné znaky čivavy (podle FCI plemenného standardu)

Oči: Velké, kulaté, ale ne vystupující, usazené dobře daleko od sebe; střed spojnice očí leží v jedné rovině s nejnižším bodem uší a bází stopu; tmavé nebo rubínové. Světlé oči jsou u světle zabarvených jedinců přípustné.

Uši: Velké, ke konci se zužující, nasazené v úhlu přibližně 45 stupňů, široko od sebe posazené. Spadlé nebo zalomené jsou vysoce nežádoucí.

Tlama: Čelisti silné, s dokonalým, pravidelným a úplným nůžkovým skusem, tzn. že horní zuby těsně přisedají na spodní zuby a v čelistech jsou usazeny kolmo.

Krk: Lehce klenutý, středně dlouhý.

Hrudní končetiny: Lopatky dobře položené, suché, šikmé, mírně se rozšiřující, podporované rovnýma nohama postavenýma správně pod hrudníkem, poskytující volný pohyb bez uvolněnosti.

Pánevní končetiny: Osvalená hlezna směřující k zemi, dobře zaúhlený kloub, dobře daleko od sebe, ani nevybočující, ani nevbočující.

Tlapky: Malé a úpravné, ani nevybočující, ani nevbočující; prsty dobře oddělené, ale ne rozprostřené, nášlapné polštářky vysoké, jemné, silné, ohebná záprstí. Ani zaječí, ani kočičí tlapky, drápky přiměřeně krátké.

Trup: Rovný hřbet. Trup od kohoutku k zádi poněkud delší než výška v kohoutku. Dobře zaoblená žebra, hluboký hrudník.

Ocas: Středně dlouhý, vysoko nasazený, nesený nahoru a nad hřbetem (srpovitý ocas). Při pohybu nikdy nenesený pod úrovní horní linie. Osrstěný, hladký vzhled, ke špičce se jemně zužující.

Krátká srst: Hladká, měkké struktury, uzavřená a lesklá, s podsadou a povolenými prapory.

Zbarvení: Všechny barvy nebo barevné kombinace.

Velikost, váha: U tohoto plemene se neposuzuje výška, pouze váha. Ideální váha je mezi 1,5 až 3 kg. Psi s váhou mezi 0,5 až 1,5 kg jsou akceptováni. Jedinci těžší než 3 kg jsou diskvalifikováni.

Celkový vzhled: Malá, elegantní, kompaktní.

Charakteristika: Čiperný malý pes; plavný pohyb s ostrou, energickou akcí, a rozpustilý výraz.


Kontakt na klub: http://www.civavyanahaci.com